Itt megnézheti nagyban: 665 000 000 pixeles képet készített a Hubble a szomszédos galaxisról
Az eddigi legrészletgazdagabb felvételt készítette a Triangulum-galaxisról, a Tejútrendszer egyik szomszédos csillagrendszeréről a Hubble űrteleszkóp.
Az eddigi legrészletgazdagabb felvételt készítette a Triangulum-galaxisról, a Tejútrendszer egyik szomszédos csillagrendszeréről a Hubble űrteleszkóp.
A Hubble felvételén két sárga fényű égitest látható egy fényív felett, a formáció mosolygó arcot rajzolt a csillagok közé.
Az Európai Déli Obszervatórium (ESO) műszerével végzett mélyészlelések szerint szinte a teljes égbolt a korai univerzum ultraibolya sugárzásának utófényében parázslik.
A Hubble űrteleszkóp egy közeli neutroncsillagnál szokatlan infravörös fényt érzékelt, ami azonnal felkeltette a csillagászok érdeklődését.
A Hubble utódjának szánt James Webb űrtávcső üzembe helyezését már több alkalommal elhalasztották, egyszer pedig azért is veszélybe került az eszköz léte, mert a projekt elérte maximális költségkeretét. Most úgy tűnik, minden klappol, a NASA pedig ki is jelölte az űrkutatás egy fontos mérföldkövének újabb dátumát.
Az Icarus nevű kék szuperóriás csillag nagyobb a mi Napunknál, ráadásul sokkal fényesebb is. Most már egy remek felvételünk is van róla.
Ismét elhalasztotta a Hubble utóda, a James Webb űrtávcső fellövését az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) – jelentette a BBC. "Nagyjából 2020 májusáig" nem tervezik az indítást.
Két, 350 millió fényévre lévő galaxis "táncát" örökítette meg a legismertebb űrteleszkóp.
A Földtől 700 fényévnyire lévő nagy, forró exobolygó légkörében a Hubble és a Spitzer űrteleszkópok segítségével tették a felfedezést a NASA kutatói.
Önmagában az is nagy hír lenne a tudomány világában, ha sikerülne Einstein bármelyik állítását újszerű módon igazolni, hát még az, ha megcáfolni. De hogy mindkettő sikerüljön egyszerre, az már tényleg szenzációs.
Azután, hogy a Földön készült legjobb NASA-fotókat megnézhettük, most itt vannak az űrteleszkópok legszebb felvételei.